понеділок, 23 січня 2017 р.

Війна на 360 градусів

   У Дніпрі відкрили перший в Україні мультимедійний кінозал, де транслюють документальні стрічки про події на Сході України. Зал став частиною внутрішньої експозиції музею АТО. Там також можна побачити особисті речі волонтерів, інструменти медиків, фотографії загиблих героїв та особисті речі військових.

   Мітинги за мир у Харкові, Одесі, Дніпрі, сутички з тітушками, анексія Криму та початок війни на Сході України. Документальні стрічки транслюють одразу на 4х стінах зали, створюючи ефект присутності. Це перший в Україні мультимедійний документальний кінозал і його відкрили у  музеї АТО.  Побачити все на власні очі приїхали сотні жителів області. Експозицію склали 3 зали. Перша містить речі волонтерів, дитячі малюнки, шеврони добровольців. На стінах – фотографії з зони бойових дій та роздруковані смс-повідомлення, які військові надсилали своїм рідним та близьким, знаходячись на передовій. Один із кіборгів Донецького аеропорту, Іван Начовний розповідає – над експозицією музею працювали всією Дніпропетровщиною, кожен експонат має свою історію.
   Разом із сином до музею прийшла пані Світлана. До «Зали пам’яті» жінка передала речі загиблого в Іловайську чоловіка, Якова Губи: бронежилет та каску.
   Всією великою родиною, разом із дітьми та онуками до музею прийшла і мати загиблого військового Антона Жукова. Чоловік був добровольцем і одним із перших став до оборони кордонів. До музею пані Тетяна передала одяг сина.
   Окрім особистих речей загиблих воїнів – «Зала пам’яті» зберігає світлини військових. Десятки усміхнених, серйозних, стурбованих, радісних облич. За кожною фотографією –  історія життя та смерті. На думку Героя України Євгена Межевікіна – саме ця експозиція є особливою.
   Всі зали музею, а також мультимедійна експозиція функціонуватимуть на постійній основі, у приміщенні Діорами історичного музею. Вхід – вільний.