пʼятниця, 13 січня 2017 р.

В ніч з 13-го на 14-те січня в Україні відзначають Старий Новий рік.

   Це свято хоч і є не офіційним, та вже чимало років його традиційно відзначають та не забувають.  Господарки готують святкову вечерю, дівчата ворожать на суджених,  а чоловіки ходять посівати.
   Виникнення такого свята, як Старий Новий рік пов’язане з переходом від юліанського до григоріанського календарю. За новим стилем Україна почала жити лише з 1918 року. Згідно зі старим календарем Новий рік настає в ніч з 13-го на 14-те січня. Старий Новий рік припадає також і на Зимові святки, які тривають з Різдвяного святвечора до Хрещення. Вечір напередодні Старого Нового року називається щедрим. Тож діти та дорослі ходять по сусідам щедрувати.
   На святковому столі в цей день обов’язково повинна бути кутя. Також господарки готують різноманітні смаколики для частування щедрувальників: пироги, вареники. А ось для юних дівчат це найкраща пора для ворожіння. Вони кладуть під подушку гребінець та промовляють «Суджений-ряджений розчеши мене». Вважається, що хто присниться у цю ніч – за того і піде заміж.
   В святковий вечір можна передбачити не лише своє кохання, а погоду на наступний рік. Якщо цей день теплий - літо буде дощовим, а якщо ж піде сніг – до гарного врожаю. 
   Святкування Старого Нового року продовжується вранці 14-го січня. Посівають зерном у будинках своїх родичів або знайомих. Робити це повинні хлопці, адже вважається, що першим в новому році в дім повинен зайти чоловік, аби все було добре у господаря та у його будинку.