пʼятниця, 9 грудня 2016 р.

Дніпровська погода підносить сюрпризи

   За одну добу в місті стало тепліше аж на 16 градусів. Ці зміни відобразилися і на вулицях обласного центру – замість снігу сльота та калюжі.
   Достатньо кількох годин морозу, аби калюжі на вулицях стали крижаними, а талий сніг на дахах будинків – перетворився в бурульки. Синоптики прогнозують, вже за кілька днів у Дніпрі буде знову холодно. Та поки що, все потроху тане.
   Медики називають такі погодні умови небезпечними. Перепади температури погано впливають на стан здоров’я метеочутливих людей. Часто  травмуються на льоду. Лікарі діляться, взимку травматологічні відділення приймають рекордну кількість пацієнтів.
   Та найстрашнішим медики називають не ожеледицю, а бурульки. Якщо бурулька впаде на людину – невтішних наслідків не оминути. В деяких випадках, падіння замерзлої криги може призвести до летального випадку.
   Та поки люди травмуються, комунальники намагаються боротися із наслідками негоди. Наразі у Дніпрі 130 одиниць спецтехніки прибирають сніг із доріг та посипають ожеледицю піщано-соляною сумішшю. Комунальні служби працюють цілодобово, проте встигають прибрати далеко не все.  Заступник міського голови запевняє, займаються і бурульками, проте повністю від них позбавитися, каже, неможливо.
   Для того, аби не стати пацієнтом травматології лікарі радять бути вкрай обережними. А саме - носити взуття із неслизькою підошвою, та відмовитися від прогулянок під дахами та балконами, адже там найчастіше утворюються бурульки. Комунальники ж обіцяють докласти зусиль, аби позбавитися від наслідків негоди. Вже за кілька днів у Дніпрі з’являться 4 нові машини, які прибиратимуть від снігу тротуари міста.