пʼятниця, 4 листопада 2016 р.

Як влаштувати дитину до садочка?

   Дошкільні заклади для малечі молодшого віку укомплектували ще у вересні місяці. Та як бути дітям, які через непередбачені обставини мають змінити садок?
   Анна-Марія нещодавно переїхала у нове помешкання. У зв’язку з цим мусила влаштувати своїх синів до нових навчальних закладів. Старшого до школи, молодшого - у садок. Зі школою проблем не виникло, там одразу ж прийняли хлопчика. Та ось із дитячим садком виявилось все не так просто.
   Та вести дитину у інший садок Анна-Марія не бажала. Адже цей навчальний заклад для неї був дуже зручний за розташуванням.
   Врешті-решт Анні-Марії вдалось влаштувати свою дитину саме у цей садок. Та це, каже, лише завдяки своєї наполегливості. Вона не раз приходила сюди та вимагала аби її хлопчика прийняли. І як виявилось, вільне місце все-таки було. Та ось на законодавчому рівні це питання жодним чином не регулюється. У законі «Про дошкільну освіту» говориться, що батьки мають право самостійно обирати у якому саме закладі навчатиметься їхня дитина.       Проте, реалії показують, що на всіх бажаючих, місць у дніпровських дитячих садках не вистачає. Тож юристи тут розводять руками: спробувати відстояти свої права можна, але, кажуть, якщо омріяний навчальний заклад переповнений тут вже нічого не вдієш.
   Тож юрист радить перш за все ставати в електронну чергу. А якщо ж ви через непередбачувані обставини змінюєте садок, то все ж вимагати у навчальних закладах документи про кількість дітлахів. Можливо, вам пощастить так само як і героїні сюжету і для вас знайдеться вільне місце.