вівторок, 18 жовтня 2016 р.

Обережно, шахраї!

   З початку року в обласному управлінні поліції зареєстрували більше двох тисяч звернень від ошуканих людей. Та, кажуть правоохоронці, звертаються далеко не всі постраждалі, тож насправді таких випадків набагато більше.
   Постраждалим  однієї  з  шахрайських схем ледь не став Дмитро. Злочинці зателефонували мамі хлопця, та ошелешили жінку новиною.
   Дмитро згадує, шахраї вимагали 500 доларів. Зберегти гроші допоміг випадок.
   Найчастіше, кажуть поліцейські, ошукують людей у всесвітній мережі. Здебільшого жертвами шахраїв стають, ті, хто здійснює покупки онлайн, та сплачує гроші до того, як отримує товар. Проте, ошукати можуть і продавців – адже вони вказують свої особисті дані на Інтернет ресурсах. За допомогою такої інформації шахраї можуть скористатися грошима  з вашого рахунку. Для того, аби убезпечити себе від таких махінацій фахівці дають кілька порад. 
   Будь яке шахрайство не залишиться безкарним, запевняють поліцейські. За такі  дії злочинцям світить 190-та стаття кримінального кодексу України. Мінімальне покарання – штраф. Шахрайство в особливо великих розмірах карається позбавленням волі до 12 років із конфіскацією майна.