четвер, 6 жовтня 2016 р.

В Україні легалізують колекторів

   Повернути борги у власність за рішенням суду державним виконавцям тепер допомагатимуть приватні фірми. Подібна практика вже існує в Болгарії та Литві.
   З 5-го жовтня вступив у дію Закон України «Про виконавче провадження». Згідно з ним допомагати виконувати рішення суду державним службам будуть приватні фірми. Така практика нова для України, проте експерти прогнозують, вже за 5 років кількість виконаних рішень суду зросте у тисячу разів. На думку юриста, Олексія Савчука, реформа принесе чимало користі. Адже відтепер діяльність приватних колекторів зможе контролювати держава, рівень корупції буде знижено, а якість роботи державних служб може відчутно зрости.
   Також поява приватних виконавців створить близько 25 тисяч робочих місць для юристів. В той час вся повнота влади залишиться у державних виконавців – пояснює Олексій Савчук.    Саме вони займатимуться найбільш суперечливими справами.
   Нині відомо, приватні колектори в Україні з’являться не раніше, ніж за 3 місяці. Адже, згідно з законом, судові виконавці повинні пройти спеціальне навчання, скласти екзамени та отримати ліцензію. Спробувати свої сили на новій ниві зможуть юристи з дворічним стажем, або державні судові виконавці, що мають рік робочої практики.