пʼятниця, 28 жовтня 2016 р.

Свій дім у чужому місті

   Війна на Сході країни змусила багатьох людей покинути рідні домівки та переїхати до мирних міст. Проте, знайти собі дах над головою виявилось не так просто. Адже власники не бажали здавати свої квартири людям із зони АТО.
   Артем переїхав з Донецька до Дніпра два роки тому. З під обстрілів тікав разом зі своєю дружиною, яка була на шостому місяці вагітності. Тут, на перший час, родину прийняв його друг. Молоде подружжя планувало пожити у знайомого декілька тижнів, поки не знайдуть собі квартиру. Та виявилось, винайняти житло не так вже і просто.
   Врешті-решт родині вдалось знайти невеличку квартиру, у якій вони прожили два роки. Та нині власник планує її продавати. Тож сім’я хвилюється, що їм буде складно знайти нове житло, маючи донецьку прописку та маленьку дитину.
   А ось Анна-Марія тільки-но закінчила пошуки нової квартири. Вона, разом із родиною, мешкає у Дніпрі вже два роки. Коли переїхала з Донецька до нового міста  жодних труднощів з пошуком житла не було. Адже помешкання орендували на ім’я чоловіка, у якого Дніпровська прописка. Та нині Анна-Марія розлучена. Тож вимушена самостійно винаймати квартиру для себе та двох синів. Розповідає, декілька разів натикалась на те, що власники відмовляли їй через донецьку прописку.
   Ріелтори кажуть, дійсно, існує проблема оренди житла переселенцями. Пані Людмила згадує, у 2014-му році знайти помешкання для людей з Донецькою та Луганською пропискою було взагалі неможливо. Та нині, каже Людмила, ситуація поліпшилась. Власники вже більше довіряють переселенцям.
   Тож винайняти житло можливо, запевняють ріелтори. Негативне ставлення до переселенців, кажуть, з часом зникає. Власники, в першу чергу, шукають сумлінних та фінансово спроможних орендаторів, все менше звертають увагу на їхню прописку.