середа, 19 жовтня 2016 р.

Центр Допомоги Дніпра

   У центрі Допомоги Дніпра біженців підтримують морально за допомогою творчості. Більше десятка гуртків щовечора збирають людей, які переїхали до Дніпра аби врятуватися від війни.
Радник губернатора Дніпропетровщини з питань внутрішньо переміщених осіб Владислав Макаров розповів – регіон готовий, якщо виникне потреба, прийняти мешканців із зони військового конфлікту.
   На Дніпропетровщині, за даними департаменту соціального захисту облдержадміністрації проживає 75,5 тисяч вимушених переселенців. Більшість із них  в нашому регіоні знаходиться вже понад рік. Люди, як і раніше, потребують допомоги.
   На гарячу лінію для переселенців продовжують надходити дзвінки. У центрі  «Допомога Дніпра»  інформаційну телефонну лінію обслуговують четверо співробітниць. За день приймають до півсотні дзвінків кожна. Двоє з панянок – мешканки Донецька, які через війну вимушені були покинути рідне місто. Вони знають, як це опинитися без власної домівки у чужому місті, тому розуміють тих, хто телефонує. У переселенців схожі проблеми.
   Інформаційна лінія агентства ООН у справах біженців 0800 30 77 11
   У центрі для переселенців турбуються про емоційний стан людей. З цією метою відкрили гуртки, та IT –клуб, профінансувала благодійну справу – державна агенція  уряду Німеччини – GIZ – джі ай зет.
   На майстер-клас із квілінгу прийшли і переселенці, і волонтери. Говорять – спільна творчість згуртовує та піднімає настрій.
   На гуртки ходить небагато людей, у центрі припускають – люди просто не знають, що є така можливість.
   Попри те, що кількість переміщених осіб протягом останнього року майже не змінилася – про якусь стабільність говорити зарано. У центрі просять з розумінням та співчуттям ставитися до тих, хто через війну приїхав до Дніпра.