середа, 5 жовтня 2016 р.

Мистецтво поза доступом

   У Дніпропетровському театрі опери та балету встановили унікальний підйомник для людей із особливими потребами. Це перший заклад культури в Україні, що повністю відповідає вимогам гостей з інвалідністю.
Проте більшість театрів та музеїв все ще недоступні для глядачів на візочках.
   Пані Тетяна вперше за останні роки самостійно піднімається до глядацької зали театру опери та балету. Жінка – палка шанувальниця мистецтва. Та, аби потрапити на улюблений балет їй доводилося терпіти незручності та навіть приниження.
   Нині все інакше. Театр опери та балету повністю переобладнали для людей із особливими потребами. Побудували новий та сучасний пандус, обладнали вбиральні та встановили унікальний підйомник. Проект обійшовся обласному бюджету у мільйон 300 тисяч гривень.    Головний архітектор Дніпропетровщини, Ігор Богданов розповідає, нині більшість будівель культури та мистецтва в Україні все ще не пристосовані до використання людьми з особливими потребами.
   Ігор Богданов пояснює, старі норми за якими зводили театри, музеї, адмінбудівлі та житлові будинки базувалися на потребах звичайних людей. Та нині Дніпропетровщина має всі шанси стати більш відкритою для людей на візочках. Адже з початку року в області запрацював так званий комітет доступності. І відтепер всі будівлі збудовані за рахунок бюджетних коштів – повинні відповідати універсальному дизайну.
   В Управлінні культури, національностей та релігій Дніпропетровської облдержадміністрації  розповідають – театр опери та балету - перша та єдина будівля в Україні, що повністю пристосована до потреб людей з інвалідністю. Тож, роботи ще багато. На черзі - театр імені Горького, там планують переобладнати глядацьку залу, розширити проходи для візочків. Також мріють встановити підйомник у театрі імені Шевченка. Проте кажуть, не все так просто.
   Ну, а тим часом, глядачі з особливими потребами святкують першу перемогу, та вже планують похід на балетну виставу. І сподіваються, що вже скоро Україна остаточно позбудеться бар’єрів, а мистецтво для них стане більш доступним.