понеділок, 31 жовтня 2016 р.

ДНУ без опалення

   У гуртожитках та корпусах Дніпропетровського національного університету немає опалення.   Через це адміністрація закладу скасувала заняття – студентам організували осінні канікули.
   Роман – студент третього курсу Дніпропетровського національного університету. Вчиться на програміста і звик годинами сидіти за комп’ютером, вивчаючи мови програмування. Та з першими холодами – стало не до навчання. Батареї у гуртожитках та аудиторіях – холодні.
   А ось Вікторія у січні захищатиме диплом. Практику проходила у рідному університеті – викладала німецьку 4му курсу. Каже, через холод аудиторія була напівпорожня.
   Через низьку температуру у корпусах університету адміністрація закладу вирішила припинити заняття для студентів денної та вечірньої форми навчання до 5го листопада включно. Студентам-заочникам ж скоротили пари на півгодини.
   На офіційному сайті ДНУ також зазначено, що буде складено графік індивідуальних консультацій з викладачами, а основна робота здійснюватиметься дистанційно, за допомогою Інтернету. А ситуацію з відсутністю опалення ректор університету Микола Поляков коментує так.
   Помічник голови правління ПАТ «Дніпрогаз», Валерій Шарапов каже, компанія не може підключити опалення до університету, бо діє у відповідності до кодексу газорозподільних систем, затверджених Кабміном. 
   На офіційному сайті ДНУ головний інженер закладу, Олег Фісюн прокоментував це так.

відповідні служби університету виконали всі необхідні роботи з підготовки котелень та тепломереж до опалювального сезону. У липні університет повністю сплатив за зобов’язаннями та договорами на постачання та розподіл газу. «Ми неодноразово викладали в листах «Дніпрогазу» пояснення всіх причин, чому ми не можемо здійснити переоснащення. Проектна вартість робіт з перебудови наших семи котелень складає більше 20 мільйонів гривень. Зрозуміло, що таких коштів ані в університету, ані в Міністерства освіти і науки сьогодні немає».
   Валерій Шарапов каже, листи від ДНУ «Дніпрогаз» отримував. І готовий йти на поступки.
Чи переобладнають котельні ДНУ відповідно до вимог «Дніпрогазу»? Та, як функціонуватиме заклад надалі? За відповідями ми звернулися до адміністрації ДНУ,  направили офіційний запит на ім’я ректора університету. Чекаємо на відповідь.