неділя, 2 жовтня 2016 р.

Не прибрав за своїм улюбленцем – сплачуй штраф

   Не прибрав за своїм улюбленцем – сплачуй  штраф. С 1го січня у Дніпрі діятимуть нові правила утримання домашніх тварин.
   Імперія – представниця рідкісної в Україні породи – Італійський вовкодав. Її власниця, пані Ольга ділиться, такі собаки потребують особливого догляду. І запевняє, лише виглядають небезпечними. А насправді – найдобріші істоти.
   Тричі на день, по розкладу у Імперії – прогулянка. На повідку Ольга тримає не лише собаку, а й пакетики, аби вчасно прибрати за твариною.
   Проте таких сумлінних власників в Україні – все ще одиниці, кажуть у міськраді. Тож, аби стимулювати городян прибирати за своїми улюбленцями, на виконкомі запровадили нові правила. Діятимуть вони з 1го січня. І передбачають систему штрафів для недбайливих господарів. Так, на тих, хто не прибере за своїм улюбленцем складатимуть адмінпротоколи. А слідкувати за благоустроєм буде патрульна поліція.
   Щоправда безкоштовно пакетики для прибирання, як у Європі та США, надавати не будуть. Проте обіцяють встановити спеціальні урни для сміття. Також власникам пропонують чіпувати собак. Зі слів Михайла Лисенка, вартість процедури не перевищуватиме 280 гривень. А користі принесе чимало. Адже за спеціальним чипом представники КП зможуть швидко знайти хазяїна, якщо тварина загубиться. Проте, нововведення носить радше рекомендаційний характер. А ось намордники тепер стануть обов’язковими для всіх собак, яких вигулюють у місцях великого скупчення людей, або перевозять у громадському транспорті. З 1го січня обіцяють змінити життя не лише домашніх улюбленців, а і безпритульних тваринок. За 2016й у місті відловили, вакцинували та чіпували більше 600 собак. Проте, як пояснив Михайло Лисенко, такі цифри - мізерні. Тож, з нового року щодня у Дніпрі діятимуть 2 патрулі, які відловлюватимуть щонайменше по 12 собак за зміну. Робити це обіцяють безпечно для життя безхатченків.
   Михайло Лисенко запевняє, працювати з безпритульними тваринками будуть ретельно відібрані ним люди.  Тож, всіх бажаючих допомогти - запрошує на співбесіду.