вівторок, 18 жовтня 2016 р.

Запуск "Антареса" в США

    Ракета  «Антарес» виводить  на орбіту космічний корабель «Цигнус». У ньому 2 тисячі 300 кілограмів їжі, води, наукової апаратури, витратні матеріали. Цей вантаж для  Міжнародної космічної станції. 
  З квітня 2013  року це вже четвертий  пуск ракети. З них  - один невдалий. Рік тому  маршевий двигун  «Антаресу» вибухнув у повітрі. Подальша доля проекту опинилася під загрозою.     
   Цим стартом американські спеціалісти компанії «Орбітал АТК» та українські інженери довели – у «Антареса» є майбутнє. Джон Ізелла – колишній працівник НАСА. Тепер працює на КБ   «Південне» . Він вважає цей запуск надасть Україні чималі переваги на ринку космічних послуг.
   Ракетоносій «Атарес» - один з проектів КБ «Південне» та заводу  «Південмаш». Хоча й цей пуск і був взагалі першим за цей рік,  конструктори  сподіваються й на інші проекти. Такі, як новий ракетоносій Циклон- 4. Його розробили для спільної україно-бразильскої програми, для стартів з  космодрому ,,Алькантара,,. Він так і не здійснився.  
   Українські спеціалісти  готові  й до  подальших  стартів.   Сподіваються на підписання контракту до 2024 року.  Згідно нього  КБ ,, Південне,, та «Південмаш» мають виготовити,  щонайменше,  два десятки  двигунів.
   Спочатку трьохсоттонну ракету вивозять з ангару та направляють до стартового майданчику.  Він розташований на острові Уоллопс, що в  Атлантичному  океані, у штаті Вірджинія.  Інженери Середньо-атлантичного регіонального космопорту перевіряють усі системи та чекають на команду «Старт».
  У США провели вдалий пуск ракетоносія ,, Антарес,, . Першу ступінь для ракети спроектували  у Дніпрі, на конструкторському бюро «Південне», а виготовили на «Південмаші». «Антарес» - це ракета середнього класу,  яка доставляє вантажі на Міжнародну космічну станцію.