понеділок, 24 жовтня 2016 р.

День народження ООН

   24 жовтня – День народження міжнародної Організації об’єднаних націй. Їй виповнився 71 рік. Серед завдань, які ставить перед собою ООН – підтримання і зміцнення миру і міжнародної безпеки.
У Дніпрі організація допомагає біженцям, співпрацює з центром допомоги Дніпра. Зокрема, діє інформаційна лінія агентства ООН у справах біженців. На замовлення того ж агентства створили мурал, присвячений переселенцям із Донбасу.
   Цей мурал прикрасив стіну будинку на  вул. Андрія Фабра (колишній Сєрова) на завмовлення агентства ООН у справах біженців. Твір присвятили переселенцям із Донбасу. Довірили роботу графіті-художнику, майстру зі стріт-арту Валерію Лагутенку. Художник працює під авторським ім’ям – zdesroy. Творить і в Україні, і в Європі. Зображення висотою 15 метрів - намалювати картину такого розміру нелегко.
  Представники Агенства ООН у справах біженців за роботу над муралом готові були заплатити художнику, але майстер від грошей відмовився. Таким чином, проект перетворився на суто соціальний.
   Мирослава –  з Донецька. Говорить - образ на стіні передає стан біженців. Розповідає, коли вперше побачила мурал – одразу звернула увагу на дві деталі – дівчина не вдома і у неї сумний погляд. Мирослава знайшла роботу у Дніпрі, працює і її мама. Знімають квартиру – сплачують і за оренду, і за комунальні послуги. Доводиться економити.
   Мирослава говорить, ситуація, в якій вона опинилася через військовий конфлікт, навчила її в тому числі не прив’язуватися до речей, обходитися малим, розуміти тих, хто вимушений був покинути рідний дім.
   З 37 тисячі переселенців, які мешкають у Дніпрі– лише 2 тисячі проживають у місцях комунальної власності, тобто сплачують лише за комунальні послуги. Міжнародні організації готові допомогти у вирішенні проблем із житлом. Допомогти, а не вирішувати  повністю. Тож потрібні дії від українських можновладців.