четвер, 6 жовтня 2016 р.

Навчання за кордоном

   Діти воїнів-АТО, переселенців та загиблих бійців вирушили на навчання у Литву. Охочих було більше сотні, та пощастило лише п’ятнадцятьом.
Дітей обирали за результатами тестів – психологічних та загального розвитку.
   Тринадцятирічний Деніїл – син ветерана АТО, відправив листа до посольства Литви і став одним з щасливчиків, які вирушають на навчання за кордон. Рідні хлопця за нього не хвилюються. Впевнені, він впорається, бо вже не малий.
   Разом із Деніїлом на навчання у Литву вирушає і дванадцятирічна Аліна. Вона разом із батьками переїхала до Дніпра два роки тому. А тепер знову переїзд. Та Аліна не боїться, сподівається, що цей досвід стане корисним.
   Марина, мати Аліни проводжати мандрівницю прийшла не одна, разом із молодшою донькою та бабусею Аліни. Розлука на рік їх трохи лякає.
   Навчання у Литві повністю безкоштовне. Всі витрати бере на себе литовська сторона. Умови для проживання і навчання - європейського рівня.
  Торік маленьких дніпрян також відправляли до Литви за цією програмою. По завершенню року вони склали екзамени, і найкращі учні залишилися  ще на  рік. Організатори кажуть, важливо, аби бійці знали, що держава не забуває їхніх дітей.
   Більше чотирьохсот дніпрян вже відправилися за кордон за схожими програмами. Німеччина, Данія, Литва, Хорватія та інші країни запрошують до себе на лікування, реабілітацію та навчання.