понеділок, 10 жовтня 2016 р.

Закарпатський грузин

   Дніпро попрощався з іще одним своїм захисником. У суботу, 8-го жовтня в обласній лікарні імені Мечникова помер Давид Гамсахурдія. У вересні біля шахти Бутівка боєць отримав тяжкі поранення. На лікування хлопця доправили до Дніпра. За життя Давида медики боролися 24 дні. Проте, врятували бійця так і не вдалося.

   Червоне вино та лаваш. В останню путь за всіма грузинськими традиціями проводжають Давида, бійця української армії.
   Давид - етнічний грузин. Народився у Сухумі і змалку пізнав жахи війни. В пошуках мирного неба, родина Гамсахурдії переїхала до України. В Ужгороді маленький Давид пішов до школи. Мати бійця, пані Тетяна розповідає, хлопець змалку вважав себе справжнім українцем.
   Тоді за літо Давид досконало опанував мову і таки вступив до української школи. Себе ж, як пригадує пані Тетяна, хлопець завжди називав закарпатським грузином.
   Тож, коли війна прийшла до України, не зміг лишитися осторонь. І у квітні цього року пішов захищати рідну землю. Мати бійця пригадує останню телефонну розмову з сином. Тоді він зізнався, що у військовій справі знайшов своє справжнє покликання.
   Проте – не сталося. 16го вересня під шахтою Бутівка Давид потрапив під обстріл. Непритомного бійця доправили до лікарні імені Мечникова. У Дніпрі медики ще 24 дні боролися за життя хлопця. Провели 6 операцій, перелили більше 5 літрів крові. Але поранення виявилися занадто складними.
   У суботу, 8-го жовтня, не приходячи до тями, Давид помер. Попрощатися з бійцем прийшли побратими, лікарі та рідні.  Волонтерка, пані Ельвіра познайомилася з Давидом на залізничному вокзалі. Коли хлопець лише відправлявся на Схід, захищати українську землю. Жінка пригадує, тоді їй особливо запам’яталися його щирі очі.
   Після прощання у Дніпрі тіло хлопця перевезуть до Ужгорода. Де і поховають.