четвер, 15 вересня 2016 р.

Дефіцитна вакцина вже у Дніпрі

   Цьогоріч область отримала понад двісті тисяч доз проти туберкульозу. Загалом щеплення БЦЖ роблять ще у пологовому будинку в перші дні після народження.
Та останні два роки цю процедуру майже не проводили – катастрофічно не вистачало доз вакцини. 
  З Здорові діти – сильна нація, переконана пані Яна. Мати трьох діток каже, усі необхідні щеплення вони роблять згідно з графіком. Ділиться, жодного разу проблем з ін’єкцією БЦЖ не мали. Востаннє щеплення проти туберкульозу зробили молодшому Валентину. Зараз хлопчику два з половиною рочки. Жінка каже, їм дуже пощастило, адже пані Яна знає й іншу сторону медалі.
   Наразі в області щеплення БЦЖ потребує сімдесят тисяч дітей. Половина з них це малюки до року. Лікарі кажуть, востаннє вакцину завозили два роки тому. Такий дефіцит пояснюють відсутністю довгострокових державних програм з закупівлі медичних препаратів. Та додають, наразі національний календар щеплень наздоганятимуть у порядку черги.
   Також лікарі пояснюють - у кожному з флаконів міститься двадцять доз препарату. Аби уникнути її нераціонального використання, у пологових будинках облаштують тимчасові пункти для щеплень. Медики запевняють - препарат закупили якісний. Болгарську фірму вже протестували на території України.
   Лікарі кажуть, необхідної вакцини має вистачити майже на два роки. Та все ж медики сподіваються, що подібних дефіцитів в області більше не допустять.