пʼятниця, 9 вересня 2016 р.

Венеція – в підвалі!

    Чотирнадцятиповерхівка за адресою – вулиця  Будівельників, 15А, ззовні виглядає як звичайний будинок. Але варто підійти ближче, як сморід роздирає ніс.
   В умовах підвищеної вологи частенько ховаються комахи.
   Ми вирішили також залізти до підвалу, і ось, що на нас чекало.
На стінах видніються смуги, по яким видно, до якої висоти тут іноді підіймається вода. Одразу натрапляємо на щитову,  електропостачання від якої розповсюджується на всю чотирнадцятиповерхівку. Вода до неї ще не дійшла. Та до щита, який відповідає за світло на поверхах, дісталася. А ось і труба, з якої вода витікає. Опорою для неї служить цегла.
   У міськраді причиною аварійної труби називають безпечність мешканців квартир першого    поверху.
   Жителі кажуть, що це провина ЖЕКу.
   Мешканці будинку побоюються, що будинок у таких аварійних умовах  ось-ось розвалиться. Аби убезпечити будинок від руйнації, мешканці постійно визивають аварійну службу.
Люди кожного року звертаються за допомогою до міської влади, аби та допомогла вирішити проблему, та ці прохання ігноруються. Комунальники стверджують: причина аварійної ситуації – в забитій сміттям  каналізації.
   Зйомки підвалу проводились у неділю, 4-го вересня, коментар влади нам вдалось взяти тільки у п’ятницю, 9-го вересня. Через 5 днів після нашого звернення нам повідомили, що проблема майже вирішена.
   На цей рік капітальний ремонт труб будинку №15А по вулиці Будівельників не запланований. Тож мешканці в очікуванні  наступного потопу.

   У Дніпрі є будинок, нечистоти якого до центральної каналізації потрапляють не одразу. Спочатку довго бродять у підвалі. А проблема у тім, що каналізаційні труби встановлені неправильно - комунальники підперли їх звичайною цеглою. Рівень води у підвалі подекуди досягає ліній електропостачання.