четвер, 8 вересня 2016 р.

Герої у граніті

   У Дніпрі провели чергові громадські слухання щодо реконструкції алеї слави, що біля облдержадміністрації. Вже звичну пам’ятку планують не лише змінити, а й перенести.
Такі плани обурили місцевих активістів.
   На стендах сотні фотографій, штучні букети, лампадки та римовані рядки. Саме так алея слави виглядає сьогодні. Та наразі цю частину нашої історії планують реконструювати.
   Замість облич - імена в граніті.  Саме такий меморіальний комплекс планують відкрити в десяти метрах від вже звичної алеї. Встановити планують чотири пам’ятні стели. На кожну з яких нанесуть імена та прізвища героїв. В свою ж чергу місцеві активісти такі зміни не підтримали. Кажуть: війна повинна мати обличчя.
   В облдержадміністрації кажуть, скільки людей стільки й думок. Запевняють готові вислухати кожну пропозицію та наразі працюють з вже готовим проектом. Його розробила група архітекторів. До меморіального комплексу вони додадуть антивандальні скляні панелі та підсвітку. Кажуть, таке оформлення практичніше та сучасніше від попереднього.
   Після тривалих дискусій дійти згоди у деяких питаннях все ж вдалося. Кажуть, усі фото розмістити на стелах не зможуть - в планах оформити колаж. Які зміни ще внесуть до проекту й коли його втілять у життя наразі не відомо.