середа, 7 вересня 2016 р.

Обласний реабілітаційний центр для маленьких аутистів

   Обласний реабілітаційний центр для маленьких аутистів цьогоріч вперше відкрив двері для своїх підопічних. Наразі у спецзакладі разом із батьками навчаються 8 дошкільнят.
З ними займаються досвідчені педагоги, дефектологи та психологи. Мета таких уроків – підготувати та адаптувати малечу до навчання у загальноосвітній школі.
   Із п’ятирічною Алісою ми познайомилися під час одного з її улюблених занять – лікувальної фізкультури. Мама дівчинки ділиться, діагноз аутизм її дитині поставили лікарі у 2 рочки.      Раніше, розповідає пані Олександра, їм доводилося відвідувати заняття у приватних закладах, та цьогоріч Аліса приступила до навчання в новому реабілітаційному центрі.
   Такий заклад для дітей-аутистів відкрили на базі обласного багатопрофільного навчально-реабілітаційного центру. Наразі тут навчається 8 дітлахів – згодом, каже директор закладу, кількість підопічних планують збільшити. Мета занять – підготувати маленьких до навчання у загальноосвітніх школах.
   Окрім дефектологів із дітьми працюють чимало фахівців.  Із дошкільнятами займаються і психологією, і фізкультурою, та намагаються розвивати особисті таланти. Предмети викладають у формі гри, проте, запевняють спеціалісти, кожна з них допомагає маленьким адаптуватися до звичайного життя. Один із улюблених уроків вихованців центру – арт-терапія.
   Аутистам жити непросто. Люди з такою вадою здебільшого приховують свої емоції, важко йдуть на контакт, та мають обмежені інтереси. Проте, чимало серед аутистів і геніїв – наприклад Ейнштейн або Моцарт. Фахівці кажуть, головне – дати можливість розвивати таланти таким особливим дітям.