середа, 14 вересня 2016 р.

Поверніть нам чисте повітря

   Страсті навколо діївського сміттєвого полігону не вщухають. Нещодавно місцеві активісти влаштували пікет з приводу того, що відходи зі Львову привозять на звалище неподалік їхніх будинків. Дніпровські посадовці ж запевнили –  більше такого не буде. Проте люди налаштовані зовсім категорично – їхня вимога взагалі закрити полігон «правобережний».

   Діївський полігон – справжній райський куточок, впевнена пані Оксана. Співочі пташки, зелені дерева та чисте повітря. Щоправда, таким привабливим для місцевих це містечко було до того, як там влаштували смітник.
   Активісти кажуть, скарг з моменту будівництва полігону було безліч. Відправляли їх куди тільки можна, та результати допоки – жодних.
   Тож наразі люди називають себе жертвами бруду та смороду. Кажуть, чи не у кожного місцевого – алергія, бували і серйозніші випадки.
   Фахівці підтверджують, сміттєзвалище дійсно може бути причиною багатьох серйозних хвороб. На звалищі немає дренажних каналів, майданчиків для попереднього сортування сміття, та окремого місця для промислових відходів. Автівки ж, що виїжджають з території – розвозять сміттєву отруту по всьому району. Професор кафедри екології Григорій Шматков каже, згідно проекту будівництва полігону всіх норм повинні були дотриматися.
   За словами активістів, у міськраді пообіцяли створити спеціальну комісію, яка буде займатися цим питанням. Членами робочої групи стануть профільні чиновники, незалежні еклоги та активісти. Зі складом комісії повинні визначитися вже за кілька днів, після чого фахівці одразу ж приступлять до роботи.  Наразі ж подальша доля полігону не відома. Проте люди обіцяють – просто так цього не залишать. Боротимуться за чисте повітря та власне здоров’я.