понеділок, 12 вересня 2016 р.

Терпець урвався!

   Мешканцям Діївки-1 остогид сморід, брудна вода та ще брудніше повітря. Вони вийшли на мирній протест і повністю перекрили криворізьку трасу. Проїхати могли лише легкові автомобілі, а от фурам довелось стояти.
Активісти сказали, що за потреби будуть ходити на акцію кожного дня, якщо їх можуть почути лише так. 
   Діївський полігон працює з 2012 року. Останні два роки місцеві жителі оббивають пороги різних інстанцій з проханням закрити звалище. А за останні три місяці, кажуть, їхнє життя стало і зовсім нестерпним.
   Екологи нашого міста б’ють на сполох, тому і допомагали в організації акції. За усіма критеріями звалище має багато порушень.
   Тож місцеві вдалися до крайньої міри та перекрили трасу. На зустріч з пікетувальниками  приїхав депутат міськради Павло Головаха. Він  зізнався - екологічні норми порушено.
   Але сміття продовжують активно звозити на полігон. Причому помічають фури не лише з Дніпра, а й зі Львова та Києва. Як наслідок - мешканці Діївки-1 вже мають купу проблем.
   Страждає не лише малеча, а й люди поважного віку. Ніна Олександрівна  живе на вулиці Чугуївській, що знаходиться за 400 метрів від звалища. Каже, через це почались проблеми зі здоров’ям. Жінка вже не раз опинялась у лікарні.
   Близько 14ї години мітингувальники розійшлись і поїхали до Дніпра, де в міськраді обіцяли дати відповіді на усі питання. А головне – чи зможуть закрити полігон взагалі. 
   Стосовно сміття зі Львова прокоментували, що було укладено договір і з липня по серпень Дніпро мав прийняти 9 тон сміття. Пообіцяли, що сьогодні-завтра фури з номерами інших областей перестануть скидати сміття на наш полігон. А от що буде зі сміттєзвалищем далі - поки не відомо.