середа, 7 вересня 2016 р.

"Бюджет участі"

   У Дніпрі стартував новий сесійний сезон – опісля канікул депутати міськради зібралися на чергову, тринадцяту сесію. Почали без запізнення. Майже одразу ухвалили порядок денний та перейшли до обговорень.
Депутат Хмельников зокрема запропонував Дніпру втрутитися у судовий процес, щодо відміни підвищення тарифів на нічне освітлення. За позовом Львівської міської ради процес нині триває у Києві. Депутати боротьбу за зменшення тарифів – підтримали.
   Без заперечень місцеві обранці ухвалили і проект рішення, щодо посилення контролю за організацією харчування дітей у школах. Тож, відтепер навчальні заклади прискіпливо перевірятимуть на наявність вже забороненого раніше фаст-фуду: чіпсів, сухариків та газованих напоїв.
  А ось затвердження програми так званого «бюджету участі» – без суперечок не обійшлося. Згідно проекту, із міського кошторису планують виділити фіксовану суму для реалізації соціальних проектів. На що саме витратити кошти – за допомогою онлайн-голосування визначатимуть самі дніпровці.
   Суперечки розгорілися через суму, яку попередньо планують виділити на програму. Йшлося про 50 млн гривень.
   Врешті решт, програму – затвердили. Згодилися, скорегувати суму у майбутньому. Проте без кумедних випадків на тринадцятій сесії не обійшлося. Зокрема, Сергію Суханову невідомий подарував – льодяника. Депутат поставився до ситуації із гумором. Проте у деяких місцевих обранців терпець таки урвався.
   А ось Борис Філатов зазначив – сесії міськради у Дніпрі стають схожими на парламентські. Адже депутати сперечаються у красномовстві та встигають ухвалювати важливі рішення.
Також депутати прийняли проект рішення стосовно розвитку велосипедної інфраструктури у Дніпрі. На проектування та побудову велодоріжок впродовж майбутніх чотирьох років планують витратити близько 150 мільйонів гривень.