четвер, 22 вересня 2016 р.

У військовому госпіталі Дніпра...

   На Сході України не вщухають обстріли. І військовий шпиталь Дніпра працює у посиленому режимі. Нині на лікуванні у закладі перебувають майже 250 бійців. Тим часом за право власності над будівлею триває судова тяганина.
Проте це не заважає лікарям і надалі рятувати життя, а керівництву закладу – мріяти про капітальну реконструкцію корпусів. 
   Майор Віталій Вєдєнін добровольцем пішов захищати країну, ще під час 4ї хвилі мобілізації. Нині служить за контрактом в Авдіївці. Нещодавно потрапив до госпіталю у Дніпрі. Та вже чекає не дочекається, аби скоріше повернутися на лінію фронту. Адже там – сім’я, військові-побратими, якими він так опікується.
   Нині у військовому госпіталі Дніпра перебувають 250 пацієнтів. З них 172 - бійці АТО. Кожного дня тут проводять так звану евакуацію. Привозять нових пацієнтів, або відправляють військових до інших медзакладів. Проте начальник шпиталю, Віктор Кузьменко, розповідає, ніякого форс-мажору немає – за необхідності госпіталь зможе прийняти  ще більше пацієнтів.  Тим більше, що нещодавно тут отримали гумдопомогу з Франції, а також нове медичне обладнання від української діаспори у США. Та й місцеві волонтери не полишають опікуватися шпиталем. Поставляють харчування, миючі засоби та ремонтують палати. Віктор Кузьменко запевняє - нині заклад забезпечений всім необхідним.
   Проте потреби у шпиталю таки є. Зокрема, стара дезінфекційна камера знаходиться у напівзруйнованій будівлі. Нещодавно волонтери подарували шпиталю нову камеру. Але для неї ще треба побудувати нове приміщення.
   Нині у керівництва госпіталю ще багато планів щодо реконструкції закладу. Зокрема, сподіваються привести до ладу занедбаний фонтан та відремонтувати аварійні корпуси. Гроші, а саме 85 млн гривень, вже виділили із державного бюджету, пояснює Віктор Кузьменко. Проте шпиталь не може отримати ці кошти. Адже, нагадаємо: наразі за госпіталь триває судова війна. На будівлі претендує один із російських банків. Нині справу передано до Вищого господарського суду Києва. Проте, дата наступного слухання все ще невідома.