пʼятниця, 16 вересня 2016 р.

Герої у граніті - ще раз про реконструкцію

   У Дніпрі провели чергові громадські слухання щодо покращення алеї слави, що біля облдержадміністрації. Вже звичну пам’ятку планують змінити та перенести.
Імена героїв вибити на граніті, а ось від знімків і зовсім відмовитися. Такі плани обурили місцевих активістів.
   Сотні фотографій, штучні букети та лампадки . Наразі алея слави це один загальний стенд для світлин та пам’ятних речей. Після реконструкції його планують замінити на чотири стели. На них нанесуть імена та прізвища героїв. Меморіальний комплекс відкриють в десяти метрах від вже звичної алеї.
   Таку реконструкцію підтримала активна молодь Дніпра. Кажуть разом з архітекторами можливі варіанти обговорювали понад два тижні.
   Загалом ідея створення пам’ятної алеї зародилася ще у 2014 – му. Тоді й облаштували стенд  біля обласної адміністрації. Сюди люди приносили фотографії та лампадки для своїх героїв.    Відтоді тимчасова алея стала негласним місцем пам’яті. Та прийшов час щось змінити переконаний протоієрей Дмитро Поворотний. Каже, оновлення необхідне та не варто ігнорувати пропозиції активістів та батьків героїв.
   Загалом новий меморіальний комплекс розробила група архітекторів. Запевняють оформлення алеї  практичніше та сучасніше від попереднього. Окрім стел там додадуть антивандальні скляні панелі та підсвітку. В свою чергу місцеві активісти б’ють на сполох.    Кажуть,  холодні  плити та імена у граніті - то пам’ятка, що немає душі. Переконують, війна повинна мати обличчя.
   Усі хвилюючі питання винесли на чергові громадські слухання. Після дискусії дійшли висновку, що усі фото розмістити на стелах не зможуть - в планах оформити колаж. Світлини збиратимуть місцеві волонтери. Та все ж яким буде остаточний варіант алеї стане відомо вже наступного місяця. Напередодні Дня захисника України.