пʼятниця, 23 вересня 2016 р.

Розвалини в центрі міста

   Розвалини в центрі міста – це, певно, про Дніпро. Лікарню Червоного Хреста побудували ще в 1910 році. Тоді ця установа вважалася передовою з точки зору медичної допомоги. У цьому році лікарні виповнювалось би 106 років, та день народження святкують лише розвалини.
    Навколо цього місця існує багато легенд. Іноді тут можна почути плач непохованого немовля або зустріти привид жінки у білому халаті.
   На кожному корпусі намальований червоний хрест, а сам комплекс лікарні збудовано у техніці модерн.
   Офіційна назва – лікарня Катеринославського губернського земства номер один. Медичний заклад активно використовувався аж до післявоєнного періоду, та потім почав рушитися.
   Із кожним роком стан лікарні стає все гірше.
   Комплекс продовжує рушитись, а на його територію може зайти кожен охочій і постраждати під падаючої цегли. В одному з корпусів безхатьки облаштували собі ночівлю. У міськраді охоронцями комплексу назначили теплоенерго.
   Лікарня знаходиться на балансі міста, у документах зазначено – аварійна будівля. Та документів ніяких немає, тому поки нічого робити не збираються.
   Комплекс лікарні Червоного Хреста – не єдина будівля Дніпра, що знаходиться у жахливому стані. Та влада поки знаходить відмовки, аби не займатися вирішенням неприбуткових питань.