понеділок, 5 вересня 2016 р.

Із Дніпра до Харкова

   Майже всі мешканці Дніпровського зоопарку вже знайшли нові домівки. 61-й  тварині надали притулок у Харківському «Екопарку».  Нагадаємо, навесні цього року міський голова Дніпра Борис Філатов  надав розпорядження закрити місцеву зоозону.
Тварини проживали у жахливих умовах, а реконструкція парку – суперечила діючому законодавству. Наразі майже всі звірі вже переїхали, і як запевняють волонтери, почувають себе набагато краще.
   Жахливі умови проживання, відсутність потрібних вольєрів та голод – майже для всіх мешканців Дніпровського зоопарку це вже у минулому, запевняють волонтери. Днями, звірі відправилися до нової домівки – у Харківський екопарк. Там прихисток отримала 61 тваринка. Наразі на Монастирському острові переїзду чекають лише троє.
   Готували звірів до переїзду декілька місяців, діляться активісти. З тваринами працювали досвідчені ветеринари та волонтери. Найскладнішим, кажуть, було соціалізувати мешканців зоопарку – адже проживання у поганих умовах неабияк вплинуло на їхній  психологічний стан. Та наразі все вже у минулому – звірі потрохи звикають до нового життя.
   Всі витрати на переїзд звірів взяв на себе Харківський екопарк.  Наразі волонтери шукають домівки ще для трьох тварин -  ведмедиці та двох лисиць. У мріях зоозахисників відправити ведмедицю до Синевірського реабілітаційного центру, а ось прихисток для лисичок шукатимуть в нашій області. Також перед активістами постає питання, що робити з безпритульними мешканцями території  – а саме собаками та котами. Раніше їх підгодовували у зоопарку, та тепер нове місце проживання доведеться шукати і їм.