пʼятниця, 16 вересня 2016 р.

До школи – з порожнім ранцем

   Минув вже другий тиждень навчального року, а учні дніпровських шкіл й досі не отримали всіх необхідних підручників. Особливо не вистачає книжок четвертим та сьомим класам. В міськраді запевняють – все через зміну учбової програми.
Та обіцяють, бібліотеки шкіл вже скоро отримають необхідні посібники.
   Ранок у 7-А класі загальноосвітньої школи номер один. Урок української мови вчитель розпочинає із прохання – відкрити підручники. У зв’язку зі зміною програми, цьогоріч сьомі класи повинні були отримати новенькі книжки. Проте – …
  В управлінні освіти міськради пояснюють, видавництва, з якими заключили угоди, просто не встигли надрукувати книжки до початку навчального року. Все, кажуть, через відсутність централізованої закупки. Адже цьогоріч, вперше підручники закуповує не держава, а кожне місто окремо.
   Всього ж, розповідає Олександр Марусов, із міського бюджету на книжки виділили близько 2 мільйонів 700 тисяч гривень, ще мільйон сімсот тисяч отримали державних субвенцій. Договори із видавництвами заключили ще у червні і запевняють, 70% книжок вже надрукували і передали до Дніпра. Тож, школи їх отримають із дня на день.
   Ну, а тим часом, пропонують вчителям та учням використовувати старі посібники, або електронні джерела. Наталя Чеберко викладає українську мову та літературу. Пояснює, різниця між старими та новими підручниками майже відсутня. Та головне, запевняє, сучасні вчителі вже не відчувають необхідності постійно звертатися до посібника.
   Ну, а учням дозволяють брати на навчання електронні книжки. Це особливо подобається школярці Лізі, каже, носити один гаджет, замість п’яти паперових книжок, значно легше.
   Наразі підручники можна знайти у вільному доступі в мережі Інтернет. На сайтіpidruchnyk.com. Паперові версії, як запевнили у міськраді, школярі отримають вже незабаром, до кінця вересня.