четвер, 15 вересня 2016 р.

Нахабне полювання

   6-го серпня водні патрульні затримали нетверезу озброєну компанію мисливців, які пливли Самарою. Втікаючи від поліції, компанія привела правоохоронців на острів, де поліцейські виявили ще близько двадцятьох людей у нетверезому стані.
Та не аби кого, як виявилося, відкриття полювання гучно святкували представники силових структур.  Пізніше в управлінні поліції пообіцяли провести за фактом службове розслідування. І ось, перші результати.
   Відкриття сезону полювання - традиційно улюблене свято мисливців та напружений робочий день нової служби водної поліції. 6-го серпня під час патрулювання увагу поліцейських привернув човен, пасажири якого пливли із вільною від чохлів зброєю.
   Проте, як додає член комісії з розслідування інциденту, коли патрульні стали вимагати заглушити мотор – мисливці на всіх парах взялися тікати. І попрямували на острів. Патрульні у відповідь викликали підмогу. Але слідча група їхати не поспішала. На острові, запевнює Олександр, полісмени, зустріли, силовиків, які святкували відкриття полювання.
   В управлінні патрульної поліції до інциденту поставилися із відповідальністю.
   Проте, кажуть, змогли довести факт перебування на острові лише одного силовика.Чому ж до відповідальності притягли лише одну людину, якщо у конфлікті з патрульними були задіяні одразу декілька? Все просто – доказів недостатньо. Адже  поліцейські під час інциденту не змогли  затримати порушників.
   В управлінні превентивної діяльності нацполіції області запевнили, всі матеріали, щодо дій патрульних вже передали до Києва. Як і зібрані документи, стосовно діяльності начальника управління держагенства рибного господарства в області. А ось члени комісії з розслідування справи, громадські активісти, запевняють, інцидент допоміг виявити проблеми, які нині існують у поліції, зокрема неоголошену боротьбу між новими поліцейськими і закоренілими міліціянтами.
   Тож, наразі, кажуть і активісти, і представники поліції головне – це розробити єдиний алгоритм співпраці між силовими органами.