четвер, 1 вересня 2016 р.

До школи з ризиком для життя

   В Дніпрі жителі вулиці Байкальської перекрили проїзд автівкам на нерегульованому перехресті. Так, батьки учнів мітингували за встановлення світлофору на пішохідному переході біля школи номер 17. Адже, зі слів активістів, перехрестя аварійне, і їхні діти на шляху до знань   постійно ризикують життям та здоров’ям.

   Ранок першого вересня. На пішохідному переході біля загальноосвітньої школи номер 17 невпинно ходять люди. Це батьки школярів. Одразу після святкової лінійки вони відправилися на мирний мітинг – частково перекрили проїзд автівкам на перехресті. Вимога проста – встановити світлофор біля переходу. Адже зі слів місцевих – ця ділянка дороги аварійна, і їхні діти чи не кожного дня ризикують своїм життям, долаючи шлях до школи. Взяла участь у мітингу і пані Олександра, мати двох школярів. Жінка працює, тож не має змоги водити старшого сина до школи. Ділиться, серце не на місці, коли відпускає малюка самого.
   Син Олександри, Олег ходить до 5го класу. Хлопчик розповідає, одного разу мало не став жертвою горе-водія.
   Ініціатор мітингу, Анатолій Іванович, розповідає –  останні 12 років громада активно бореться за встановлення світлофору. Містяни і до державної автоінспекції зверталися і в міськраду листи писали. Але, у відповідь отримували лише обіцянки.
   А ось Наталя Яківна згадує, перехрестя завжди було аварійним. Майже тридцять років тому на ньому збили її доньку. Ще тоді, каже, благали місцеву владу обладнати світлофор. Проте – почуті не були.
   Жінка додає – такі акції чи не єдина надія, що на їхню проблему звернуть увагу. Дорогу активісти перекрили всього на годину, з 11ї до 12ї. Проте заручниками ситуації стали водії. Деякі поставилися з розумінням та об’їжджали натовп. Інші – скаржилися та скорочували шлях.
   А ось пан Андрій, водій вантажівки, об’їхати не зміг. Тож, вирішив дочекатися закінчення мітингу. Поки чекав – ще й в невеличке ДТП потрапив.
   О 12й годині активісти проїзд таки звільнили. Проте кажуть, боротися за світлофор будуть й надалі. Якщо їх не почують  – обіцяють влаштувати мітинг під стінами міськради. Ми, в свою чергу, також відправили офіційний запит до міської ради, з питанням, коли саме на перехресті вулиць Байкальська та Смоленська облаштують світлофор. Чекаємо на відповідь.