середа, 31 серпня 2016 р.

Привласнення бюджетних коштів та вимагання хабарів від батьків

   Такі підозри на зловживання службовим становищем виявила міська влада під час перевірок шкіл та дитячих садочків міста. Яка доля чекає на підозрюваних та чи можливо змінити систему освіти аби попередити корупцію?

   Санвузол за 200 тисяч гривень, та стелі за 70 тисяч – саме такі шикарні ремонти, згідно із кошторисом, мали б мати деякі учбові заклади Дніпра. Та замість золотих умивальників там виявилась дешева сантехніка – розповідають чиновники. Які протягом кількох місяців перевіряли школи та дитячі садки міста, на підставі численних звернень батьків, які скаржились на вимагання у них грошей керівниками учбових закладів.
   Та окрім цього, кажуть у міськраді, у ході розслідування було виявлено й інші факти зловживання службовим становищем.
   В результаті службового розслідування були виявлені порушення у роботі 12 керівників учбових закладів, 8 з них вже звільнились. Також у полі зору  опинились й керівники районних управлінь освіти. Адже саме районні відділи освіти контролювали тендери на проведення ремонтних робіт в учбових закладах та по закінченню ремонту підписували акти прийому роботи – пояснюють чиновники. Аби в подальшому не виникало подібних ситуацій контроль за школами планують закріпити за владою міста. Також мають намір створити у кожному учбовому закладі прозорий благодійний рахунок, аби батьки знали на що саме йдуть їхні гроші. Містяни таке рішення схвалюють, кажуть, це допоможе побороти корупцію.
   Тож, чиновники сподіваються, що вже незабаром корупція у навчальних закладах зникне. А всі підозрювані у зловживанні службовим становищем отримають покарання. Всі зібрані у ході службового розслідування матеріали чиновники передадуть до правоохронних органів.