вівторок, 7 червня 2016 р.

Позбутися сміття та зекономити гроші

   Активісти б’ють  на сполох - нині звалища відходів займають більше 7% площі всієї країни. І з кожним роком сміттєві острови зростають. Екологи ж кажуть – проблеми небезпечних звалищ не буде – якщо українці почнуть сортувати відходи. 
   Щороку кожен українець лишає по собі більше 280 кілограмів сміття – звітує еко-активіст, Любов Колосовська.  Як наслідок – звалища з кожним днем зростають. Так, нині вже більше 7% площі всієї країни – вкривають відходи. Зупинити ж приріст сміття цілком реально. Для цього українцям лише потрібно почати сортувати відходи. Активістка ділиться - нині існує ціла низка підприємств, які готові не лише вивозити сміття з вашого подвір’я, а і платити за нього.
   Наразі ж в Дніпропетровську існує спрощена система сортування відходів, зокрема на деяких подвір’ях можна побачити контейнери-сітки для пластику. Проте відправляти до них можна також скло, тетрапакети та звичайний папір.
   А ось , якщо контейнерів-сіток на подвір’ї немає – пропонують нести відходи до пунктів прийому вторинної сировини.
   Нині, в Україні система утилізації відходів все ще на початковому рівні – кажуть активісти. Так, єдина фабрика з переробки тетрапаків є в Харкові. Батарейки ж доводиться надсилати аж до Львова. А ось підприємства з утилізації енергозберігаючих ламп – взагалі відсутні. До цього питання, в управлінні охорони навколишнього середовища, поки лише приглядаються, ділиться Ірина Козлова. Нині ж небезпечні відходи українцям пропонують зберігати вдома. Проте деяких активістів це не лякає. Пан Андрій розповідає – ідея перетворити під’їзд на еко-куточок виникла ще 5 років тому.
   Нині на подвір’ї будинку стоять контейнери для кольорового та білого скла, а також побутового пластика. Та еко-ідея так захопила мешканців, каже Андрій, що деякі з них почали збирати навіть органічні відходи, аби потім вивезти їх на дачу. А ось пластик та скло на подвір’ї довго не затримуються. Його підприємства з переробки сміття вивозять щодня.
   Андрій зізнається, на укріплення баків для скляної тари довелося витратити аж тисячу гривень.  Проте каже, головне не економія – а екологія.