пʼятниця, 6 травня 2016 р.

Прогулянки з чотирилапими.

   Тиждень тому Дніпропетровськ сколихнула новина: вигул собак у міських парках заборонено. Люди почали обурюватись, мовляв, у місті немає жодного спеціального місця для прогулянок з чотирилапими.
Та чиновники заспокоюють, це розпорядження ґрунтується на застарілих правилах утримання домашніх тварин.
   Згідно з розпорядженням, що підписав міський голова Дніпропетровська,  вигул собак на території місцевих парків заборонено. Ця новина швидко розлетілася мережею та назбирала чимало негативних коментарів. Та вже заспупник мера заспокоює - правила утримання домашніх тварин, на яких ґрунтується розпорядження, були затверджені ще у 80-их роках. Нині їх планують оновити. Попередньо це зроблять до серпня місяця. Згідно з новими правилами вигул тварин у місцях дозвілля та відпочинку буде дозволено. Єдина умова – прибирати за своїм чотирилапими.
   У Європі проблему забруднення парків тваринами вирішили дуже просто: встановили спеціальні урни з пакетами. Та впроваджувати у Дніпропетровську європейській досвід чиновники поки не поспішають. Мовляв менталітет у нас не той: сміття так і буде розкидано у парках, а пакети просто розкрадуть. Тож починати треба в першу чергу з себе - впевнені у міськраді.
   Пан Віталій – один із таких сумлінних собаківників. Чоловік двічі на день гуляє зі своїм чотирилапим другом Віллі у парку. Та завжди готовий прибрати за своїм псом.
   Тож чистота у місцях відпочинку та дозвілля в першу чергу залежить саме від сумлінності містян. Жодні закони не здатні привчити людей бути охайними, впевнені чиновники, та ось покарати можуть. В Нових правилах утримання домашніх тварин  передбачать штраф за халатність собаківників, які не прибиратимуть за своїми тваринами. Контролюватиме це нова поліція та спеціальна інспекція з благоустрою. Тож містян закликають все ж навчитись прибирати за своїми чотирилапими друзями аби не довелось платити за свою неохайність.  Та аби кожен мав можливість гуляти чистими парками.