четвер, 5 травня 2016 р.

Професія - рятувати життя.

   Приборкувачі вогню, вони завжди готові до надвичайних ситуацій.
   Ані секунди на роздуми. День рятувальника – це 24 години у постійні готовності. Пожежники здаються безстрашними та нагадують голлівудських супергероїв.  Адже так само часто рятують людські життя. У кожного тут своя історія.Максим стати пожежником мріяв з дитинства. Розповідає, надихався прикладом дядька – рятувальника із багаторічним стажем. Ділиться, екстремальні ситуації стаються чи не кожного дня. Так, на зміну зазвичай припадає 4 виклики. Проте, інколи й всі 20. Людські життя хлопець рятує вже 5 років. Зізнається, природній страх присутній під час кожного випадку.
   А ось Артем на службі вже 11 років. Ділиться, професія пожежника ніколи не була мрією. Проте, одного разу він випадково потрапив до пожежної частини на екскурсію. І саме тоді, каже, зрозумів, що знайшов справу всього життя. Артем розповідає, пожежна частина – для рятувальника другий дім. Тут і кухня, і кімната відпочинку. Сплять пожежники також тут.
   Є у частині і аудиторія для навчання. Адже за правилами, діючі пожежники повинні постійно покращувати свої знання. Серед дисциплін - тактична, психологічна та фізична підготовка. А також заняття з радіаційно-хімічного захисту. Все серйозно -  на уроках пожежники отримують оцінки. А наприкінці симестру складають іспити. Тут у аудиторії зберігаються і зароблені у виїзних змаганнях нагороди.
   Артем ділиться, головне у професії – за будь-яких обставин зберігати спокій та холодний розум. Та зізнається, хоча пожежники не забобонні та деяких традицій все ж таки дотримуються.
   Тим часом, у частині знову лунає сирена. Черговий виклик. 40 секунд на перевдягання – і пожежники вже поспішають на допомогу. Безстрашні та цілком віданні своїй справі. Адже є така професія – рятувати життя.