середа, 4 травня 2016 р.

Фестиваль крашанок.


   Найкращі майстри області завітали до Дніпропетровська, аби навчити малечу писанкарству. Фестиваль крашанок проводять 4й рік поспіль. І кожного разу будинок мистецтв запрошує всіх охочих навчитися розмальовувати великодні писанки.
Проте, цьогоріч – першими на майстер-клас прийшли особливі гості - вимушено-переселені дітлахи та малюки ветеранів АТО. Уважно слухає майстриню і Мілена. Їй лише 10 років, та дівчинка вже пізнала жахи війни. Рік тому переїхала з Донецька. У Дніпропетровську її родина почала нове життя. Мілена із хвилюванням згадує рідне Дівчинка ділиться, у Донецьку залишилися друзі і багато рідних. Та радіє - на         Великдень до Дніпропетровська приїдуть бабуся із дідусем. Тож, родину дивуватиме власноруч створеною писанкою із особливим орнаментом.Обрати символ Мілені допомогла майстриня. 

   Писанкарі розповідають, кожен орнамент має особливе значення. Так восьмикутна зірка - це символ Богородиці та жіночого початку, риба – багатства та воскресіння Хреста. Додають, кожен орнамент може трактуватися по-різному.
   Різняться крашанки і залежно від регіону України. Зокрема, на Дніпропетровщині переважають жовті та червоні кольори, а також рослинні орнаменти. Але незалежно від того, який ви обрали символ, майстри зазначають - розмальовувати писанку треба лише в гарному настрої. 
   Дітлахи із завзяттям взялися за справу. І, хоча, чіткі лінії та орнаменти вдавалися не одразу, юні писанкарі дуже старалися. Тож, оберіг до Великодня створив кожен.