четвер, 21 квітня 2016 р.

Кардинальне реформування парковок.

   Кардинальне реформування парковок анонсувала дніпропетровська міська влада. Вже з 1 травня на ринок вийдуть нові постачальники послуг, яких оберуть на конкурсній основі. Збільшиться кількість парко-місць, платежі стануть безготівковими, машини на стоянках будуть застраховані від пошкоджень та угонів. А для користувачів відкриють сайт, на якому буде вся інформація про парковки міста.
   Як оптимізувати роботу парковок, не витративши жодної бюджетної копійки, залишаючись у рамках закону та податкового кодексу. Такий ребус намагалися розв’язати у міському КП Автопарк. Зокрема, говорять - не мають права збирати з паркувальників більше, ніж це прописано податківцями, тож доходи міста та керівників автостоянок радикально непропорційні. Паркувальники платять тільки за парко-місце, незалежно від того, скільки водіїв там зупинялись та платили за це.
   Для початку – вирішили розпрощатися зі старими постачальниками послуг.
  Цього року комунальники планують зібрати з парковок в міський бюджет 16 млн замість минулорічних 6. Впевнені - тут допоможе легалізація неврахованих парко-місць.
Офіційними парковками у центрі міста стане частина так званих карманів по Набережній, Старокозацькій, Карла Маркса. Автостоянка ж біля ЦУМу залишиться – прибрати її комунальники поки що не мають змоги. Першою за новими правилами запрацює парковка біля Мост-сіті-центру. Платними стануть також службові стоянки.
   Розрахунок на нових парковках поступово зроблять безготівковим. Для цього використовуватимуть банківські картки та мобільні пост-банкомати, як у магазинах, тому що паркомати надто дорогі, тож їх встановлення залишають на майбутнє. Планують також встановити камери на кожній стоянці, щоб можна було відслідкувати тих, хто не заплатив. У тестовому режимі парковки працюватимуть місяць, після чого комунальники проаналізують їхню роботу та будуть думати, за яким вектором рухатися далі.