вівторок, 26 квітня 2016 р.

Травневі свята за підручниками.


   Перше ЗНО на абітурієнтів чекає вже 5го травня. Тестуватимуть на знання української мови та літератури. Нині відомо, що іспит поєднає завдання з державної атестації та тести для вступу школярів до вишів. 
   Микита – одинадцятикласник. Відмінник, йде на золоту медаль. Може похизуватися не однією перемогою в районних та міських олімпіадах. Тож, майбутнє зовнішнє незалежне оцінювання хлопця зовсім не лякає. Тим більше, що на пробних тестах він показав високі результати.
   Продовжити навчання хлопець хоче у ДНУ імені Гончара. Опановуватиме професію програміста. Та аби потрапити на бюджет, каже, треба докласти значних зусиль. Перше ЗНО відбудеться вже 5го травня, одразу після свят. Тож, хлопець зізнається, за декілька днів планує встигнути все: і відпочити, і українську підтягнути.  
   А ось однокласниця Микити – Єлизавета, планує стати лікарем-дерматологом. І нині приділяє особливу увагу профільним предметам – хімії та біології. Зізнається, перед майбутніми тестами дуже хвилюється. Тож, після шкільних занять відвідує додаткові курси.
   Тим часом в центрі оцінювання освіти нагадують, перша сесія ЗНО розпочнеться одразу після травневих свят. Українську мову та літературу тестуватимуть – 5го травня. 11го -математику, а 13го травня – перевірятимуть знання абітурієнтів з історії України. Та аби потрапити на ЗНО представники центру оцінювання освіти нагадують про обов’язкове дотримання правил та наявність необхідних документів. 
   Пані Марина повідомляє, якщо учень пошкодив або втратив сертифікат, нині ще можна виготовити дублікат. При цьому необхідно попередити регіональний центр оцінювання. Звернутися до центру треба і у випадку, якщо ви захворіли і за об’єктивних причин не маєте можливості прийти на ЗНО. Надавши довідки – можна скласти іспити під час додаткової сесії. В центрі оцінювання якості освіти також повідомлять, на тестування із собою можна брати лише ручки чорного кольору та пляшку води.
   Свої результати та місце проведення наступних іспитів майбутні студенти зможуть дізнатися на персональній сторінці в Інтернеті вже після 26го травня. Нині відомо на ЗНО з української мови та літератури зареєструвалися 17 тисяч школярів Дніпропетровщини. А загальна кількість абітурієнтів по області складає 22 тисячі.