пʼятниця, 22 квітня 2016 р.

Ласий шматок.

   6 тисяч кв м в престижному районі Нагорки, на яких розташовані цехи Трубного інституту, ледь не упливли з державної власності у приватну. У міністерстві економрозвитку та торгівлі
звинувачують колишніх керівників підприємства, посадовців Дніпропетровська та області у тому, що вони незаконно відчужили будівлі інституту.
   Бучу здійняв новопризначений директор Трубного інституту Радомир Король. Коли розбирався в документації підприємства, знайшов несподівану та приголомшливу інформацію – виявляється, майже два роки цехи інституту належать незрозуміло кому. Тож керівник попросив міністерство економрозвитку та торгівлі провести аудит. Під час перевірки з’ясувалося – ніхто у Дніпропетровську, окрім дирекції інституту, необхідної документації надавати не бажає.
   У результаті аудиту дійшли висновку – у 2013 році майно інституту площею 6 тисяч квадратних метрів незаконно і з порушеннями передали у комунальну власність. Підприємство понесло чималі збитки. Фіктивні технічні паспорти та документи у 2013 підписав ряд
посадовців, серед яких експерти називають тодішніх губернатора, директора інституту, депутатів, чиновників міськвиконкому і ще ланцюжок виконавців. Всі ці посадовці підписали документи, згідно з якими лабораторні та виробничі цехи описувалися, як спортивно-оздоровчий комплекс, масажний кабінет, салон ароматерапії та їдальня. Будівлям оформили фіктивне банкрутство, передали у комунальну власність, а потім через ряд підприємств та фірм – у приватну.
   Відомо, що зникли 100 інвентаризаційних та приватизаційних справ - за об’ємом це 2 мікроавтобуси паперів, зазначають юристи. З цього приводу вже звернулися до правоохоронців та вказали на  людей, які до цього причетні.
   Оцінити реальну вартість відчуженого майна допоміг новий директор трубного інституту Радомир Король, який надав копії документів. А поки суд та діло, нинішній власник цехів, підприємство Дніпроінвест, передало будівлі третій особі. З ним і буде судитися міська влада. Обіцяють - до перемоги.