вівторок, 12 квітня 2016 р.

Діагностика без кордонів.

   В обласному пренатальному центрі відкрили кабінет телемедицини. Завдяки новітньому обладнанню лікарі зможуть не лише оперативно оглядати пацієнтів, а й обмінюватися досвідом з медиками інших міст.
На розвиток такого проекту з обласного бюджету виділили більше півмільйона гривень.
   Дистанційно перевірити здоров’я, підтвердити чи поставити діагноз. Такі онлайн консультації запровадили в обласному пренатальному центрі. У медичному закладі відкрили кабінет телемедицини.  Тут для майбутніх матусь підготували одразу шість нових апаратів. Серед них й комплекс для вимірювання об’єму повітря у легенях.
   Процедура займає не більше хвилини. Усі результати одразу можна побачити на екрані комп’ютера. По завершенню показники кожного пацієнта заносять до єдиної електронної бази.
   Першу дистанційну консультацію провели спільно з медичними закладами області. До співпраці залучили й Київських колег. Фахівці говорять, завдяки новим технологіям медицина Дніпропетровщини вийшла на новий рівень.  
   Усі комп’ютери підключені до Інтернету, тому оперативно та безпечно передають данні по всій Дніпропетровщині. Лікарі центру сподіваються, що вже зовсім скоро таке ноу-хау стане звичною практикою для всієї країни.
   В майбутньому подібні кабінети планують відкрити в усіх лікарнях обласного значення.