середа, 27 квітня 2016 р.

Велике прибирання.

   Перед поминальними днями на кладовищах кипить робота. Працівники наводять лад перед приїздом друзів та родичів померлих.
   Капітальне прибирання кладовищ перед поминальними днями починається за місяць. Потім – ще одне через кілька днів. Адже сміття після масового приходу людей – чимало. Цьогоріч наводити лад допомагатиме нова техніка – закупили два ескалатори та кілька мікроавтобусів. Спочатку працівники й так звана «зелена група» збирають купи, які люди наскладали посеред цвинтарю. Далі вивозять його на полігон кладовища і лише потім вже на міське сміттєзвалище.
Ніні на кожному кладовищі працюють різні люди, та це не зручно – скаржаться спеціалісти, бо рук не вистачає, тож планують деякі зміни в системі.
   Зараз на Сурсько-Литовському кладовищі, наприклад, лише два спеціальних смітника. Всі інші – просто купи, які складають люди. Але незабаром контейнерів вже стане більше – запевняють фахівці. На деяких кладовищах, підкреслює Олександр Лисенко, взагалі під’їзд прибиральної техніки майже неможливий. Тож наводити лад там вкрай незручно.
   Огранки и деревья мешают, вот в европе от них уже отказались. И У нас на двух кладбищах уже по-новому
   Фахівці запевняють, роблять все можливе, аби кладовища не перетворилися на смітник. І прибирають щодня, а не тільки перед поминальними. Але все ж в першу чергу, підкреслюють, порядку досягти буде легше, якщо люди підуть на зустріч та викидатимуть непотрібне в
спеціально зазначених місцях.