пʼятниця, 1 квітня 2016 р.

Новий конкурент наркотиків.

   Фахівці порівнюють залежність від соц.мереж  з наркоманією та алкоголізмом. У Європейських країнах, говорять, хворих на цю недугу вже близько десяти відсотків населення.
В Україні ж поки підрахунки вести важко, бо з такою недугою до лікарів люди не звертаються. Але залежні є, запевняють спеціалісти, виявляють їх під час лікування інших захворювань!
   Про новий вид залежності фахівці почали говорити ще з дев’яносто п’ятого року. Останнім же часом, куди не глянь – ноутбуки, планшети смартфони.  Вони і стають багатьом замінником дружби, кохання, реального життя – запевняють спеціалісти.
   Поставити собі діагноз самостійно може кожен, підкреслюють експерти. Називають ознаки, які є у тих, хто вже підхопив вірус інтернето-залежності.
   Фахівці підкреслюють є і плюси користування інтернетом. В першу чергу він відкриває нові горизонти для людей з обмеженими можливостями, допомагає знайти друзів, є способом швидкого обміну інформацією та гарним помічником в роботі. Але про обережність забувати не варто.
   Олександр ділиться, у соц. мережах проводить по дві-три години щодня. Адже це допомагає у роботі. Але запевняє, таке гаяння часу для нього пріоритетом не є. І відірватися від комп’ютера ніколи не було проблемою. Тож хлопець впевнений, на гачок соціальних мереж не потрапи.
   А для тих, хто вже знайшов в себе ознаки залежності, у фахівців є цінні рекомендації. Чітко провести межу між  віртуальним і реальним життям  та лімітувати час находження в інтернеті.     Якщо ж власними силами побороти тяжіння комп’ютера не вдасться – радять звертатися до психологів та психіатрів. Адже часом, при лікуванні цієї хвороби, не обійтися без антидепресантів. Тож жартувати з такою недугою не радять.