четвер, 31 березня 2016 р.

Декомунізація в дії.

   322 топоніми у Дніпропетровську перейменували  – та це, запевняють фахівці, ще не все. У профільній комісії звітують, наразі розглядають ще з десяток вулиць, назви яких потрібно змінити. Та остаточне рішення ще не прийняли – затвердити нові обіцяють 21 травня.

   Щодо тих вулиць та проспектів, які вже перейменували – нові назви можна побачити тільки на мапі міста. На будівлях й досі розміщені таблички із попередніми адресами, а подекуди їх і зовсім немає. У комісії з перейменування обіцяють -   це питання неодмінно вирішать, та ось коли – точно сказати не можуть.
   Також допоки не відомо чиїм коштом  нові адресні таблички виготовлятимуть. Згідно з законом України  про «Житлово-комунальні послуги», всі мешканці багатоповерхівок вже сплачують за утримання будинків та прилеглих територій. Як роз’яснює постанова кабміну, до цього відноситься і експлуатація, виготовлення та заміна номерних знаків на будинках.  Тобто займатися заміною табличок повинна організація, яка обслуговує будинок – КЖЕП, ОСББ або ж кооператив. Останні - об’єднання співвласників -  виправлятимуть адресу на будинку власним коштом. А ось щодо КЖЕПІВ - питання відкрито. Адже у проекті міського бюджету окремого пункту про заміну табличок- немає. Відповіді на питання  хто та яким коштом перемІнить адреси - не дав навіть перший заступник міського голови Дмитро Погребов.
   Експерти тим часом роблять свої припущення. Вже підрахували, вартість найдешевшого адресного знаку – це приблизно 400 гривень. На великий будинок таких потрібно два.
   Пересічні дніпропетровці на таку новину реагують здебільшого негативно – кажуть,  якщо доведеться  сплачувати за заміну табличок із власної кишені -  взагалі їх не чіпатимуть.
   А  інші дніпропетровці навпаки - заходилися  виготовляти таблички з новими назвами власноруч. У соцмережі навіть невеличкий флешмоб зорганізували. Таким чином намагаються позбутися відлуння радянщини, не чекаючи на рішення чиновників.