понеділок, 1 лютого 2016 р.

Дніпропетровськ без Петровського.

   Містяни звалили пам’ятник ще одному з радянських ідолів. Під музику монументу довго пиляли ноги, і за три години на місці скульптури залишилися одні чоботи.
Від його імені походять чотири назви населених пунктів України, серед яких і Дніпропетровськ.  На честь нього назвали парки, сквери, заводи, вулиці та залізничну станцію.
   А ще, звичайно,встановили не один пам’ятник. Григорій Петровський революціонер, радянський партійний діяч. Монумент йому демонтували в Києві, ще в дві тисячі дев’ятому. Мотивувавши тим, що ініціатору голодомору на постаменті не місце. Тепер з тими ж гаслами вийшли і дніпропетровці. Зустріч призначили на вісімнадцяту годину двадцять дев’ятого січня. Першими прийшли ті, хто вважають, що  Петровський повинен стояти.
   А далі вже підтягуються ініціатори зносу скульптури. Якийсь час тривають перемовини. Та все ж активісти беруть до рук техніку і починають різати ноги монументу. Тож чим їм так заважає Петровський?
   Пан Володимир ділиться, він був на відкритті монументу. Тоді людей зібралося багато, а пам’ятник став окрасою міста. Чоловік впевнений, якщо час скульптури й вийшов – цим повинна займатися міська влада.
   Представники міської влади теж мають схожу думку. Демонтаж пам’ятника Петровському і так підпадає під закон про декомунізацію, тож вирішити це питання мали на найближчому пленарному засіданні.
   Ось так представникам міської влади таки довелося взяти участь у посуненні петровського. Адже ініціатори зносу прийшли не підготовлені, а багатотонний монумент був загрозою для метрополітену, що знаходиться під ним. Тож за допомогою крану бронзового ідола повалили на землю, на радість натовпу. Активістами ж, що брали участь у зваленні Петровського, займуться вже правоохоронні органи. Адже їхні дії кваліфіковані за статтею про знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини.