четвер, 25 лютого 2016 р.

Совок, прощавай!

   У Дніпропетровську відкрили виставку-спогад епохи радянського союзу, її мета – остаточно викреслити ці часи з сьогодення.  Серп і молот, тоталітарні заклики та комуністичні символи – все це відтепер можна побачити у музеї «Літературне Придніпров’я».
   Чайний сервіз із написом «Все в колгосп», або ж монети із зображенням радянського вождя – предмети, які ще півстоліття тому були буденними - наразі складають експозицію. Експонатів  тут безліч, у музеї кажуть, навіть не рахували. Збирали їх як по приватних колекціях, так  і по музейних фондах. Автор проекту розповідає, чимало патріотичних пісень та збірників віршів того часу були написані відомими  поетами напримус.  З тієї ж причини абсолютно все прикрашали комуністичними символами.
   Із «совком» прощалися урочисто. Запросили гостей та влаштували перегляд мультфільмів - показували радянську агітаційну анімацію. Відвідувачі  виставки зачитали вірші про радянський союз та поділилися власними думками щодо тієї епохи. Історики впевнені, все потрібно залишити у минулому.
   На виставку завітали як зовсім молоді люди, так і ті, хто жив за часів СРСР. Олександр народився за 2 місяці до розпаду союзу, каже, йому цікаво подивитися на те, що було раніше.
   А ось пан Ігор  каже, йому є що згадати. Розповідає, були і приємні моменти, і погані. Але все ж таки впевнений – із радянщиною дійсно потрібно прощатися.
   Згідно із Законом України про декомунізацію радянська символіка дозволена лише у трьох випадках –  у музеях, наукових виданнях та наукових конференціях. Тож ця виставка – чи не останній спогад тієї епохи. Переглянути експозицію можна буде до першого квітня.