понеділок, 1 лютого 2016 р.

День пам’яті героїв Крут.

   29го січня Україна відзначає день пам’яті героїв Крут. Подвиг київських курсантів, що кинули виклик 4-тисячномучервоному війську та з останніх сил стримували ворога – за радянської влади замовчували. Проте за словами істориків, бій став доленосним для української держави.
   До дня пам’яті героїв Крут на Соборній площі Дніпропетровська влаштували реконструкцію подій січня 1918 року. В постанові взяли участь курсанти ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою. Виставу хлопці готували впродовж двох років. Навіть спеціально проводили науково-дослідну роботу, щоб якнайточніше повторити події сумнозвісної битви.
   Хлопці кажуть, хоча зараз вже почувають себе справжніми акторами, та не полишають серйозного ставлення до історії. Бій під Крутами має для них особливе значення. Адже курсанти, що вийшли назустріч радянському військові майже сотню років тому були їхніми однолітками.
   А ось офіцер-вихователь ліцею Всеволод Костиря розповідає, бій під Крутами має не аби яке значення для нашої країни. Адже в ньому молоді курсанти ціною своїх життів вибороли українській делегації дорогоцінний час, за який було укладено Брест-Литовський мирний договір. І фактично зберегли українську державність. Вихователь каже, курсантів він вчить бути справжніми героями та, головне, пам’ятати цінність власного життя.
   День вшанування героїв Крут в Дніпропетровську провели вперше. На Соборній площі зібрався цілий натовп бажаючих подивитися виставу. Представники міськради кажуть, такі заходи об’єднують українців та нагадують про справжні цінності.
   До дня пам’яті героїв Крут заходи вшанування провели по всій Україні.