вівторок, 19 січня 2016 р.

В ополонку з головою.

   Велике свято Водохреща відзначали всім Дніпропетровськом. До річки стрибали навіть поважні лікарі. А також представники обласної влади.
   Вони кожного дня рятують людям життя. Та в велике свято Водохреща на деякий час залишили стіни лікарні, щоб долучитися до старовинної православної традиції та скупатися в ополонці. В воду пірнали мало не всією лікарнею імені Мечникова. Свій халат полишив навіть голова закладу Сергій Риженко.
   А ось пан Віталій – завідує відділенням хірургії трансплантації. Розповідає, до Водохреща готувався, щодня обливався холодною водою. А на морозну погоду – не зважає.
   До старовинного обряду пірнання в крижану воду цьогоріч долучилися і представники обласної влади. Вони залишили офісні костюми та відважно стрибали в ополонку. Кажуть, це свято мотивує тримати себе в формі протягом всього року та регулярно закалятися. А голова   Дніпропетровської обласної влади, Гліб Пригунов, навіть діточок до річки привів. На його думку, привчати до традицій треба ще з малечку.
   На свято прямо з лікарні запросили і справжнього Кіборга. Пан Денис боронив Донецький аеропорт. А зараз вже біля півроку перебуває на лікуванні в Дніпропетровську. Мечниківці кажуть, боєць мав важкі поранення. Проте наразі почуває себе значно краще. І хоча все ж таки Денис ще не може пірнати в крижану воду та прийшов хоча б подивитися на дійство. Бо Водохреща – одне з найулюбленіших його свят.
   На святі Водохреща гості палили вогнище, а також мірялися силою. Не обійшлося і без діда мороза. Головний лікар обласної лікарні Мечникова, Сергій Риженко, пообіцяв, що такі хрещенські купання стануть доброю традицією закладу. Адже свято не тільки єднає людей, а і мотивує українців дотримуватися здорового способу життя.