середа, 20 січня 2016 р.

Дніпропетровські парковки – за що ми платимо?

   Дніпропетровські парковки – за що ми платимо? Чи поповнюють ці кошти міський бюджет та взагалі, чи легально вони працюють?
   У середньому 5-7 гривень – і годину ваша автівка може перебувати на парковці. У дніпропетровську їх безліч – на кожній обіцяють, ви придбаєте  якісний та безпечний сервіс.    Хоча і не всім містянам він до вподоби.
   Скористатися такою послугою просто – потрібно лише поставити машину у відповідному місці. До вас підійдуть, візьмуть гроші та за вимогою навіть видадуть квитанцію. Паркомати не працюють, тому розрахунок готівкою. Але всі кошти, запевняють паркувальники, надійдуть куди належить.
   Посадовці ж ці слова спростовують – кажуть, із парковками в місті відбувається казна що. Переважна більшість - незаконні. Власники такого бізнесу сплачують податки до  міськбюджету не як за автостоянки, а як за оренду  землі для власних потреб.
   У той час паркувальники запевняють –  всі відповідні документи мають. Але більшість обіцяє їх показати іншим разом.
   У міськраді кажуть – вже мають готовий проект реформації парковок. Його мета – значно спростити процес сплати за стоянку. За підрахунками експертів, така реформа зможе поповнювати бюджет Дніпропетровська приблизно на 5 мільйонів доларів на рік.
   Окрім додаткових коштів на потреби міста дніпропетровці отримають ще чимало переваг – зокрема додаткові паркувальні майданчики.
   Чи втілять цей проект у життя – поки що невідомо. Для цього на наступній сесії міськради він повинен зібрати більшість депутатських голосів. А поки що посадовці ведуть перемови із компаніями, що мають контролювати нову систему.