вівторок, 19 січня 2016 р.

Хвойні добрива з новорічних красунь.

   Хвойні добрива з новорічних красунь. Такий альтернативний спосіб утилізації ялинок  пропонують комунальникам дніпропетровські активісти. Наголошують - проблема нагальна, адже нині чи не в кожному дворі   можно знайти звалище сухої хвої.
   Новорічні свята завершилися - ялинку геть із дому. Дніпропетровці виносять ще донедавна гарні дерева на смітник. 
   Такі вже традиційні для січня стихійні хвойні звалища  не подобаються  еко-активістам. Точніше спосіб у який утилізують дерева.   Тому вигадали альтерналивний безпечний для середовища та економічно-вигідний варіант.
   Порадившись із фахівцями, прийшла ідея запропонувати міській владі дробити ці ялинки на дрібну тріску і використовувати її для котлів або як добриво для рослин.Комунальники таку пропозицію підтримали. Мають вже незабаром визначитися із місцем, куди Дніпропетровці  можуть звозити непотрібні ялинки.
   Збиратимуть хвою для переробки і працівники Міськзеленбуду. В установі також прийматимуть заявки та вивіз ялинок. Щоправда  дерево має бути не єдиним.
   До наступного Нового року питання утилізації ялинок обіцяють вирішити комплексно. Як розповів во заступника міського голови   Михайло Лисенко,   Дніпропетровськ розживеться комбінованою прибиральною технікою. Вона  местиме вулиці та дробитиме  дерева. Зокрема -  непотрібні новорічні ялинки.