вівторок, 19 січня 2016 р.

Водохреща по-дніпропетровські.

   Сотні вірян  прийшли на берег Дніпра аби зануритися у крижану воду, яка цього дня вважається цілющою і заряджає здоров’ям на цілий рік. Не зважаючи на мороз та вітер пірнути в ополонку бажаючих багато, тим  більше, що води Дніпра вже освячені.
   Для тих, хто просто прийшов прогулятися та  для сміливців, що не злякалися морозу та холодної води на березі річки організатори розгорнули палатки для обігріву. Поряд  розташувалися і намети  з їжею. Тут пропонують гарячі напої та пригощають смачненьким.
   Для деяких містян такі пишні гуляння - це зайве. Важливіша за все сімейна традиція – зануритися в ополонку, каже Назар. Він з татом та мамою робить  це вже протягом чотирьох років.
   Окропити себе святою водою разом із городянами прийшов і мер міста. Борис Філатов взяв участь в обох служіннях, які проходили на Воронцовському пляжі. Цьогоріч  обряд водохрещення тут по черзі проводили представники Київського та Московського патріархатів.  
   За безпекою городян під час народних гулянь пильнували майже п’ятдесят рятувальників. На березі  річки також працювали  медичні пункти та карети швидкої допомоги.