четвер, 14 січня 2016 р.

На Водохреща в ополонку.

   Ще з давніх - давен така традиція існує у православних та греко-католиків. Кожного року 19 січня дніпропетровці пірнають у крижану річку, адже вірять це подарує щастя та здоров’я на цілий рік. Та для того аби уникнути неприємних наслідків такого купання варто пам’ятати базові правила безпеки.
   Для когось купання в ополонці розвага -  для інших стиль життя. Катерина морж зі стажем. В ополонку занурюється з 12 років. До здорового способу життя її заохочував батько. Кожного року 19 січня дівчина святкує Водохреща зануренням в ополонку разом із друзями. Катерина говорить для непідготовленого організму таке крижане купання шкідливе та дівчина має декілька порад для початківців.
   А ось пан Олександр приєднався до табору моржів лише минулого року. Чоловік говорить, сам процес купання та ейфорію після -  передати словами просто не можливо. До занурення він майже не готувався та після Водохреща ділиться, почуває себе дуже добре.
   Та лікарі такі занурення без попередньої підготовки, не підтримують. Медики говорять, купатися у крижаній воді  - це завжди стрес для організму. Загартовуватися радять круглий рік.
   В свою чергу надзвичайники наполягають на тому, що  занурюватися можна лише у спеціально відведених місцях. Всього їх по області облаштують 69.
   Та якщо місце ви обрали правильне, то медики радять пам’ятати наступні правила безпеки. На свято одягнутися за погодою, перед зануренням провести обов’язкову двохвилинну зарядку, а після  - перевдягнутися у сухі, теплі речі та випити чаю з лимоном. За таких умов, говорять, свято пройде не тільки весело, але й корисно.