понеділок, 25 січня 2016 р.

Моя поліція мене береже.

   Дніпропетровська поліція відзвітувала про перші п’ять днів своєї роботи.  Правоохоронці запевняють: все буде як треба, проте необхідний певний час аби навчити новоспечені кадри всім хитрощам складної професії.  Але і за перший тиждень роботи нашим поліцейським  дещо вдалося.
   Чимало дніпропетровців звернули увагу: як у темний час сутінок чергові машини швидко пересуваються містом. Спостерігають їх повсюди, хоча їх і небагато. На чергування у мільйонне місто виходить 90 патрулів. Кожна зміна – 12 годин. В цей час вони захищають правопорядок у місті. Перші невеликі  результати роботи патрульних вже є. Наприклад, досягти діалогу з таксистами та маршрутниками потроху виходить.
   Привчатимуть до порядку і недбайливих водіїв, які паркуються: хто де захоче. Втім роботи вистачить на всіх. У місті доволі криміногенна ситуація, тож у поліції є справи і важливіші.  налаштовані серйозно зайнятись розкриттям грабежів та розбоїв, попереду серйозна боротьба з крадіями кабелю. Цікавляться  правоохоронці і гральними закладами. П’ять таких вже під прицілом. За тиждень поліцейські викрили бордель,  наркопритон та пункт прийому металобрухту. Здобиччю патрульних стали квартирні крадії та мисливці за металом. Влітку – обіцяють копи порядку на вулицях буде більше. 
   «Потрібно зробити так, щоб у нас взагалі не було роботи» - каже начальник патрульної служби Дніпропетровська. Добрий жарт.  Але так не буває: завжди будуть ті, хто порушує закон, і ті, хто повинен спіймати та покарати злодіїв. Одвічна боротьба. А порозуміння та допомога населення зможуть зіграти в цьому процесі далеко не останню роль.
   І до уваги пішоходів. Відтепер свою увагу поліція спрямує і на них. За перехід проїжджої частини в неустановленому місці та на червоний  з них  стягатимуть  штраф у 51 гривню. Коштів напевно зберуть  багато. Але і свій позитивний момент у цьому є. Привчати наших людей до порядку все таки потрібно. Хоча б таким чином.